TOP 6 zasad zdrowych i pięknych włosów – sprawdź je!

Jeśli pomimo wielu starań Twoje włosy wciąż nie prezentują się tak, jakbyś sobie życzyła to oznacza, że albo dobierasz dla nich niewłaściwą pielęgnację albo w ogóle jej nie stosujesz. Tymczasem, dzięki określonym działaniom, jak również właściwemu odżywieniu możesz zdziałać prawdziwe cuda w zakresie wieloaspektowej pielęgnacji. Uwzględnij je wszystkie, jeśli zależy Ci na zdrowych i szybko rosnących włosach.

Zasada 1: pamiętaj o dobraniu właściwej pielęgnacji, która odżywi włosy

Jeśli nie wiesz, od czego rozpocząć swoją pielęgnację włosów to koniecznie pamiętaj o tym, jak działają odżywki i szampony dobrane względem charakteru włosa. Dzięki temu dowiesz się po jaki ziołowy szampon sięgnąć i jakie efekty możesz dzięki niemu uzyskać. Szampon z pokrzywą, a może szampon z rumianki? Każdy jest dedykowany innym włosom. Dlatego zawsze przeczytaj skład produktu i charakter zastosowania, by mieć pewność, że sięgasz po ten właściwy kosmetyk.

Zasada 2: właściwe czesanie jako podstawa pięknych włosów

Jeśli Twoje włosy się plączą lub łamią to nie zawsze powinnaś winić za to geny. Wręcz przeciwnie, najczęściej winowajcą takich nieprzyjemnych aspektów pielęgnacji włosa jest sięganie po zły grzebień lub szczotkę. Swoje włosy odpowiednio rozczeszesz tylko takim akcesorium, które będzie wykonane z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzi się tutaj np. drewno, które nie uszkadza włosów, a przy tym jest w pełni ekologiczne.

Szarpanie włosów na nic się nie zda. Dużo lepiej będzie sięgać po akcesoria wykonane z należytą starannością.

Zasada 3: termoochrona włosów, bardzo ważna

Przede wszystkim właściwa termoochrona  włosów ma na celu zapobieganie spalaniu się końcówek i intensywnemu przesuszaniu włosa. Właściwa termoochrona nie będzie też powodowała rozdwajania końcówek i elektryzowania się włosów. To już prawie pewne, że Twoje włosy będą świetnie się układały po każdej stylizacji, ale tylko wtedy, gdy tuż przed nią zastosujesz właściwy kosmetyk.

Zasada 4: zdrowa dieta i nawodnienie

Sprzymierzeńcem pięknie wyglądających włosów będzie również nic innego, jak zdrowa dieta oraz nawodnienie organizmu. Pełnowartościowe dania, wypełnione świeżymi owocami i warzywami to nie jedyny element właściwej diety. Wspomnieć należy także o nawodnieniu płynami, które ma niesamowite znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia.

Zasada 5: maseczki i odżywki

Co jakiś czas warto zaserwować swoim włosom także odżywienie i regenerację właściwie dobraną odżywką i maseczką do włosów. Dzięki temu będą one lśniące, delikatne i miękkie w dotyku. Jeśli nie wiesz, jak często sięgać po odżywkę lub maskę to nasza odpowiedź brzmi: przynajmniej raz w tygodniu.

Zasada 6: olejowanie włosów

Olejowanie włosów stało się kosmetycznym trendem, który interesuje coraz więcej kobiet. I nie ma w tym niczego dziwnego, olejowanie daje bowiem spektakularne rezultaty. Ciesz się piękną fryzurą po olejowaniu, które potrafi przynieść niewiarygodne rezultaty.

Już wiesz, jak dbać o włosy? Zacznij działać już dzisiaj!