Zjazd Wojowników Maryi w Rzeszowie: Kilkutysięczna procesja i potencjalne utrudnienia w ruchu drogowym

Zaplanowana na najbliższą sobotę, impreza o wymiarze ogólnopolskim, zatytułowana „Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi”, odbędzie się w Rzeszowie i przewiduje się udział kilku tysięcy uczestników. Z tego powodu, możliwe są utrudnienia w ruchu miejskim, gdyż przez ulice miasta przejdzie procesja.

Grupa określana jako Wojownicy Maryi to męska wspólnota, której początki sięgają otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn odbywających się w Lądzie. Inspiratorem i założycielem tej inicjatywy jest ks. Dominik Chmielewski.

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku, do Rzeszowa z całego kraju przybędą Wojownicy Maryi, którzy wezmą udział w otwartym spotkaniu formacyjnym pod hasłem „Ojciec i syn”. Początek zbiórki planowany jest na godzinę 9:00 na Rynku. Procesja ma ruszyć punktualnie o godzinie 9:30 skąd przemieszczą się do Katedry pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przybycie do katedry przewidywane jest na godzinę 11:00. Zaplanowana trasa przemarszu obejmuje ulice: Rynek, Kościuszki, 3-go Maja, al. Lubomirskich, Szopena, Kilara, Kopisto, Rejtana oraz Sikorskiego, gdzie znajduje się Katedra.

Uczestników procesji możemy liczyć się w tysiącach, co może spowodować utrudnienia w ruchu miejskim.