Gotowi na majówkę? Oto przewodnik po niezbędnych gadżetach na miejskie eskapady i wypoczynek na łonie natury

Co piąty Polak na majówkowy wypad wybiera wypoczynek w kraju – wynika z badania przeprowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną w 2023 r. Najpopularniejszym kierunkiem są góry, przyciągające 21% podróżujących, podczas gdy wypoczynek nad morzem lub w miastach zachęca podobny odsetek Polaków – około 15%. W odpowiedzi na podróżnicze potrzeby, Temu prezentuje przegląd przystępnych cenowo gadżetów, które uczynią samą podróż i urlop jeszcze bardziej komfortowym.

Majówka, choć formalnie trwa tylko dwa dni, dla wielu Polaków to czas dłuższego wypoczynku. Korytarze w szkołach, urzędach czy firmach pustoszeją, a Polacy tłumnie wyruszają – nad morze, w góry czy odwiedziny do rodziny i przyjaciół.

Takie wyjazdy, nawet te podjęte z tygodniowym wyprzedzeniem, wymagają pewnego przygotowania. Niezależnie od tego, czy planujesz zwiedzanie dużych miast, czy relaks na łonie natury, warto z wyprzedzeniem upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Jeśli nie, jak najszybciej zamów brakujące rzeczy! Przygotowaliśmy listę gadżetów Temu, które sprawią podróż przyjemniejszą, nie rujnując przy tym naszego portfela. Ceny na Temu są bardzo konkurencyjne, ponieważ marka łączy konsumentów bezpośrednio z producentami, którzy wytwarzają te produkty, co skutkuje możliwością zakupów po cenach hurtowych.

W co się spakować?

To pytanie pada w wielu domach w momencie pakowania. Zastanawiasz się, jak zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy do torby? A co jeżeli brakuje Ci odpowiedniego plecaka lub nie nadaje się on już do użytku? W takim wypadku warto rozważyć zakup wielofunkcyjnego plecaka lub torby, które sprawdzą się zarówno w samochodzie, jak i jako bagaż podręczny w samolocie.

Porządek w aucie

Podróże samochodowe podczas majówki często oznaczają długie godziny w drodze. Jak zachować porządek i komfort w samochodzie? Można zastosować różne organizery, takie jak chwytaki na napoje dla każdego pasażera czy klips na okulary dla kierowcy. Te proste gadżety mogą znacznie ułatwić podróż.

Technologiczne wsparcie

Wyjeżdżasz na majówkowy weekend i chciałbyś mieć fajne wspomnienia, do których można wracać? Warto wyposażyć się w drona i odkryć magię robienia zdjęcia oraz kręcenia filmów z dużo ciekawszej perspektywy! Pamiętajmy jednak, że nie wszędzie można latać tego typu urządzeniami. Przed rozpoczęciem korzystania z drona upewnijmy się, że robimy to w miejscu do tego dozwolonym.

Majówka bez grilla?

Majówka często rozpoczyna sezon grillowy, niezależnie od pogody. Jak się przygotować? Zamykany ruszt do grillowania warzyw znacząco ułatwi przygotowanie posiłków na świeżym powietrzu. Warto mieć też ze sobą odpowiedni koc, który w wygodny sposób przewieziemy w miejsce spotkania, a także pomieści wielu biesiadników. Z takimi akcesoriami z pewnością spędzimy świetnie czas podczas majówkowego grilla.