Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie: rozpoczęcie budowy po 18 latach od powstania koncepcji

Po 18 latach od narodzenia się pomysłu, planowane jest rozpoczęcie budowy Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki (PCLA) na terenach należących do klubu sportowego Resovia, przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie. Dzisiaj miasto zdecydowało się na podpisanie umowy z firmą odpowiedzialną za realizację projektu – Mirbud SA ze Skierniewic.

Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa, zapewnił, że nowy obiekt sportowy będzie służył lekkoatletyce, a miasto jest inwestorem tego projektu. Prezydent wyraził swoje oczekiwania, mówiąc: „Będziemy posiadać jeden z najbardziej zaawansowanych kompleksów szkoleniowych dla lekkoatletów w całym kraju. Infrastruktura będzie obejmować zarówno przestrzeń krytą, jak i otwartą. Pomimo skupienia na lekkoatletyce, projekt przewiduje również funkcje dla piłkarzy oraz różnego rodzaju atrakcje rekreacyjne. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się różnymi widowiskami plenerowymi oraz koncertami.”

Tomasz Sałata, prezes Mirbudu, podkreślił, że budowa PCLA jest pierwszym projektem tej firmy realizowanym na terenie Rzeszowa oraz województwa podkarpackiego. Budowlańcy z Mirbudu mają rozpocząć swoją pracę latem, począwszy od rozebrania dotychczasowych obiektów Resovii. Planowane są również prace ziemne i fundamentowe w bieżącym roku. W przyszłym roku będzie kontynuowany stan surowy, a prace wykończeniowe mają zostać przeprowadzone w 2026 roku. Jako końcowy termin ukończenia inwestycji podano 31 października 2026 roku.