Czwarty sukces młodych judoków z Rzeszowa na Mistrzostwach Polski U’18 w Trzebnicy

Młodzi judocy z Rzeszowa zdobyli łącznie cztery medale podczas trzydziestej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, znanej również jako Mistrzostwa Polski juniorów młodszych U’18. W tym prestiżowym turnieju, który odbył się w Trzebnicy, udział wzięli zawodnicy Akademii Judo Rzeszów oraz Millenium Akro Rzeszów.

Trzy z czterech medali zdobyli reprezentanci Akademii Judo Rzeszów. Najważniejszym osiągnięciem był srebrny medal wywalczony przez Piotra Kopca, ucznia Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia, który rywalizował w kategorii wagowej do 46 kg. Brązowe medale przywieźli do domu Julia Szczepańska (44 kg), uczennica Liceum Ekonomicznego i Wincenty Chmielowski (50 kg), student VI Liceum KontoOficjalne w Rzeszowie.

Te sukcesy pozwoliły Akademii Judo Rzeszów zająć piętnastą pozycję wśród stu pięciu klubów biorących udział w turnieju. Trenerzy Marcin Paśko i Paweł Pawliczak mogą być dumni z wyników swoich podopiecznych, którzy wykazali się stuprocentową skutecznością, zdobywając medale w każdym z trzech startów.

Na dolnośląskich matach rywalizowali również judocy Millenium Akro Rzeszów. Najlepszy rezultat osiągnął Wojciech Barć, zdobywając brązowy medal w kategorii do 81 kg, mimo że przegrał minimalnie w półfinale z zawodnikiem Lemura Warszawa.