Schick Architekci – TKHolding ma 18 miesięcy na stworzenie projektu aquaparku dla Rzeszowa

Biuro architektoniczne Schick Architekci – TKHolding, działające na rynku polsko-niemieckim, otrzymało zlecenie od miasta Rzeszów na zaprojektowanie nowego aquaparku. Wg. podpisanej umowy, mają one półtora roku na opracowanie i dostarczenie gotowego projektu.

Podpis kontraktu nastąpił 12 kwietnia, a od tego momentu biuro Schick Architekci – TKHolding dysponuje 18-miesięcznym terminem na opracowanie i prezentację miastu finalnego projektu aquaparku. Po zakończeniu tych prac, rozpocznie się formalny proces budowy obiektu.

Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa wyjaśnia, że planowany projekt będzie podstawą do budowy aquaparku. W czasie trwania procesu projektowania, miasto zamierza podejmować decyzje dotyczące realizacji inwestycji – czy zostanie ona przeprowadzona przez samo miasto, czy też z wykorzystaniem pomocy ze strony prywatnych firm.

Warto podkreślić, że Schick Architekci – TKHolding to biuro specjalizujące się w tworzeniu projektów obiektów sportowych i rekreacyjnych. W swoim portfolio mają m.in. współautorstwo wodnych parków w Tychach i Szczecinie, hali Unihokeja w Warszawie a także innych podobnych obiektów na terenie Niemiec.