29. Rzeszowskie Juwenalia: koncerty gwiazd muzyki

Z dniem dzisiejszym rozpoczynają się dwudniowe obchody 29. Rzeszowskich Juwenaliów, a ceremonia otwarcia będzie miała charakter symboliczny i będzie polegała na przekazaniu kluczy do miasta w ręce studentów. Około godziny 16:30 zebrani na Rynku studenci wyruszą w korowodzie, kierując się do miasteczka akademickiego przy Politechnice Rzeszowskiej.

Trasa przemarszu biegnie przez rzadko łączone ulice Kościuszki, Plac Farny, Sokoła oraz Jana III Sobieskiego. Z uwagi na ten wyjątkowy marsz, wspomniane ulice zostaną tymczasowo zamknięte dla ruchu kołowego. Ponadto, podczas przejścia korowodu towarzyszące ulice – Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego oraz Podkarpacka – będą posiadać wyłączony prawy pas ruchu aż do momentu dotarcia korowodu na skrzyżowanie z ulicami Poznańską i Akademicką.

Szacuje się, że przemarsz zakończy się około godziny 18:00. Po krótkiej przerwie, o 18:30, rozpoczną się zaplanowane na ten dzień koncerty, które odbędą się na scenie głównej oraz na scenie hip-hop.

Dzisiejszy wieczór upłynie pod znakiem występów takich artystów jak Monika Brodka, Lady Pank i Enej na scenie głównej oraz Bejs, Kizo, Underwave, PRO8L2M i O.S.T.R na scenie hip-hop. W sobotę z kolei, będzie można posłuchać koncertów Kwiatu Jabłoni, Kayah, Dżemu oraz Golec uOrkiestra. Ponadto, na scenie hip-hop pojawią się Smolasty, Żabson, Rów Babicze, Monteka, Paluch i Gibbs.