Zdarzenie podczas Rzeszowskich Juwenaliów: Pijana dyrektorka salonu samochodowego potrąciła dwie osoby swoim luksusowym mercedesem

Podczas 29. edycji Rzeszowskich Juwenaliów, które odbyły się 10 maja, doszło do niefortunnego incydentu w ekskluzywnej strefie VIP. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały potrącone przez mercedesa prowadzonego przez pijaną kierującą.

Miejscem, gdzie doszło do tego nieszczęśliwego wypadku, było miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Jednym z głównych punktów atrakcyjnych dla uczestników była ekspozycja czerwonego mercedesa GLC AMG, wyprodukowanego w bieżącym roku, którego wartość przekracza milion złotych. Ten imponujący samochód należał do salonu Sobiesława Zasady i był prezentowany na specjalnych podstawkach.

Okazało się, że za sterami tego kosztownego pojazdu znalazła się 37-letnia mieszkanka Rzeszowa, pełniąca funkcję dyrektora salonu Zasady. O godzinie 22:00 kobieta, będąca pod wpływem alkoholu – z wynikiem ponad 2,6 promila (!), wszedł do mercedesa.

Niespodziewanie odpaliła silnik, zrywając z miejsca, co doprowadziło do potrącenia dwóch mężczyzn siedzących na ławce w pobliżu. Mężczyźni, w wieku 29 i 42 lat, zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Na szczęście na ławce znajdowało się także dziecko, które nie zostało poszkodowane.

Rzecznik rzeszowskiej policji, asp. sztab. Magdalena Żuk potwierdziła, że życie poszkodowanych mężczyzn nie jest zagrożone i trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia z udziałem pijanej kierującej.