Dwie rzeszowskie placówki medyczne otrzymały wsparcie od Fundacji Ronalda McDonalda

W Rzeszowie, dwie renomowane placówki służby zdrowia – Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej oraz Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA – stały się beneficjentami donacji ze strony Fundacji Ronalda McDonalda. Darowizną była dostawa po pięciu łóżek dla rodziców przebywających na oddziałach wraz ze swoimi dziećmi w trakcie ich hospitalizacji.

Marcin Węc, przedstawiciel Fundacji Ronalda McDonalda, przekazał informacje o tej wyjątkowej darowiźnie. Dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 jest to już drugi taki akt dobroczynności, bowiem w grudniu poprzedniego roku placówka ta została obdarowana przez fundację dziesięcioma łóżkami dla rodziców.

Katarzyna Rodziewicz, prezes i dyrektor wykonawcza Fundacji, podkreśliła znaczenie tych darowizn w komunikacie cytowanym przez Marcina Węca. Zaznaczyła, że prawdziwie rodzinny szpital zapewnia możliwość wsparcia dla rodziców oraz ich dzieci od samego początku – czyli od łóżka. Dlatego Fundacja, wraz ze swoimi darczyńcami, podąża za misją „Aby rodzina mogła być razem”, i nie pozwala na odkładanie na później potrzeb małych pacjentów oraz ich bliskich. Prezes fundacji zwróciła uwagę, że przekazywane łóżka są nie tylko wygodne i praktyczne, ale przede wszystkim umieszczone tuż obok łóżek małych pacjentów.