Texom Stal Rzeszów triumfuje nad Wybrzeżem Gdańsk w piątej kolejce Mataklas 2. Ekstraligi

W piątej rundzie Mataklas 2. Ekstraligi, drużyna Texom Stal Rzeszów osiągnęła przekonujące zwycięstwo nad Wybrzeżem Gdańsk, kończąc mecz wynikiem 52:38. To drugie tego typu osiągnięcie ekipy z Rzeszowa w obecnym sezonie, które nastąpiło po trzech kolejnych porażkach. Wyróżniającymi się zawodnikami rzeszowskiego zespołu byli Nicki Pedersen, zdobywca 14 punktów, Marcin Nowak z dorobkiem 13+1 punktu, oraz Jacob Thorssell, który przyczynił się do zwycięstwa 11 punktami.

Początek zawodów to dominacja Żurawi, którzy wygrali pierwszą serię wyścigów 15:9. Pierwszy bieg zakończył się remisem, ze zwycięstwem Krzysztofa Kasprzaka na starcie i finiszu zdecydowanie wyprzedzającym Jakoba Thorssella i Marcina Nowaka. Bieg juniorów nie przyniósł niespodzianek dla duetu z Rzeszowa: Wiktora Rafalskiego i Bartosza Curzytka. Trzeci bieg to triumf Nielsa Kristiana Iversena, który po zaciętej walce pokonał Nickiego Pedersena. W czwartej serii Krystian Pieszczek odniósł pewne zwycięstwo, nie bez znaczenia był tutaj wysiłek Michala Kliby, fizjoterapeuty, który przygotowywał go do jazdy po upadku w eliminacjach IMP na gdańskim torze.

Druga seria biegów rozpoczęła się od remisu, a całość stała pod znakiem równych rezultatów. W piątym wyścigu Thorssell i Knudsen utrzymywali prowadzenie, jednak awaria motocykla Jespera pokrzyżowała plany rzeszowianom, którzy mogli pokonać jeżdżącego jako rezerwowy taktyczny Mateusza Tondera i Iversena wynikiem 5:1. Kolejny pech spotkał młodego Duńczyka, który ogłosił przed zawodami, że na kolejne 5 lat zwiąże się z rzeszowskim klubem. Po chwili Pedersen odzyskał swoje miejsce pokonując Iversena w trzecim biegu, następnie świetnie dysponowany Marcin Nowak pokonał Nicolaia Klindta, a Pedersen zdobył drugą trójkę punktów. Mecz zakończył się wynikiem 27:21 dla Stal Rzeszów.