Turniej piłkarski dla najmłodszych "Ziomki Rzeszów Cup" już 8 czerwca na stadionie Stal w Rzeszowie

Szykując się do zbliżającego się z impetem turnieju piłkarskiego „Ziomki Rzeszów Cup”, wypada zwrócić uwagę na fakt, że już 8 czerwca główna płyta Stadionu Miejskiego Stal przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie stanie się areną rywalizacji. Na murawie zobaczymy młodych adeptów futbolu z całego kraju, którzy przyszli na świat w 2016 roku.

Zmagania będą toczyły się między szesnastoma drużynami wywodzącymi się z prestiżowych Akademii Piłkarskich. Każdy mecz będzie trwał dwadzieścia minut i będzie obowiązywały zasady znane z ligi żaka. Wszystkie drużyny otrzymają puchary, a każdy uczestnik zostanie uhonorowany statuetką i dyplomem imiennym. Dodatkowo drużyny, które zajmą miejsca od pierwszego do trzeciego otrzymają nagrody finansowe. Nagrody pieniężne przewidziano również dla wszystkich zawodników, którzy zajmą miejsca od pierwszego do czwartego. Ciekawe nagrody indywidualne zostaną wręczone w różnych kategoriach wiekowych. Całe to wydarzenie rozpocznie się w drugą sobotę czerwca na stadionie przy ul. Hetmańskiej.

Start turnieju został zaplanowany na godzinę 10, zaś jego zakończenie przewidziano na godzinę 19. Na tej imprezie w roli prowadzącego wystąpi Bartosz Ignacik, znany dziennikarz Canal+, który prowadzi popularny program „Turbo Kozak”.

Organizatorzy tego czerwcowego eventu przekazują, że oczekują wielu emocjonujących akcji, golów i zaciętych starć, ale co najważniejsze – radości młodych uczestników turnieju.

W rywalizacji udział wezmą: Akademia Piłkarska Ziomki Rzeszów, Cracovia, Górnik Łęczna, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań FA, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Radomiak, Resovia, SP Grunwald Budziwój, Stal Mielec, Stal Rzeszów, Widzew Łódź oraz Wisła Kraków.