Nowe miejsce rekreacji dla amatorów sportów ekstremalnych powstanie w Rzeszowie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu

W okolicy rzeszowskich ulic Starzyńskiego, Brydaka i Osmeckiego pojawi się nowa atrakcja, a mianowicie Fun Park. To właśnie ten projekt został wybrany do realizacji podczas najnowszej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, co pozwoli mieszkańcom miasta cieszyć się nowym miejscem rekreacji.

W dniu 23 maja podpisano umowę z firmą, która podjęła się realizacji tego zadania. Wybranym w przetargu wykonawcą została rzeszowska firma OBO Polska. Wartość inwestycji wynosi nieco ponad 388 tysięcy złotych.

Fun Park ma być skomplikowanym układem trzech torów przeznaczonych do jazdy rowerem, rolką, hulajnogą czy deskorolką. Tory te będą różniły się stopniem trudności, dzięki czemu korzystać z nich będą mogli zarówno początkujący, jak i zaawansowani adepci sportów ekstremalnych. Planowane jest, że cała inwestycja zostanie zakończona jesienią bieżącego roku.

Ten nowoczesny park sportowy będzie doskonałym uzupełnieniem atrakcji, które w ciągu ostatnich lat powstały na terenach rekreacyjnych osiedla Baranówka. Wśród nich warto wymienić pumptrack czy ogród kieszonkowy zaprojektowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie, który wyposażony jest w alejki, hamaki, leżaki i wiele różnych roślin. Nie brakuje tam również placu zabaw dla najmłodszych.