Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów – Zalesie na drodze do modernizacji: nowy wóz strażacki i remont budynków na horyzoncie

W niedalekiej przyszłości, Ochotnicza Straż Pożarna Rzeszów – Zalesie może spodziewać się długo oczekiwanego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jest to część planu modernizacji jednostki, który jest już w całości zaplanowany przez lokalny Urząd Miasta.

Nowa, nowoczesna jednostka pojazdu będzie miała bezpośredni wpływ na skuteczność operacji prowadzonych przez strażaków. Dzięki niej będą oni mogli szybko dotrzeć do miejsca zdarzenia, a następnie sprawnie przeprowadzić niezbędne działania ratunkowe. To ważne ulepszenie pozwoli im skutecznie eliminować potencjalne zagrożenia, niezależnie od tego, czy są one pochodzą z pożarów, powodzi, czy nawet katastrof – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.

Dodatkowo, zaplanowano też remont budynków straży, który ma zostać przeprowadzony jeszcze przed końcem bieżącego roku. Ta dwuczęściowa inwestycja znacznie poprawi warunki pracy strażaków ochotników i umożliwi im lepsze reagowanie na wszelkie sytuacje kryzysowe, które mogą wystąpić w ich obszarze działania.