Nowy park kieszonkowy na osiedlu Biała z boiskiem do piłki nożnej i strefą edukacyjną

Planowany park kieszonkowy na osiedlu Biała ma zająć obszar przekraczający 20 arów. W jego skład wejdzie między innymi boisko do piłki nożnej. Została już zawarta umowa z wykonawcą, który przystąpi do realizacji inwestycji. Wybranym w drodze przetargu podmiotem jest rzeszowska firma OBO Polska. Budowa parku przy ulicy Karola Wojtyły będzie kosztować prawie 690 tysięcy złotych.

Park zostanie podzielony na kilka stref. Pierwsza z nich będzie przewidziana dla najmłodszych użytkowników. Tam znajdą się różnorodne urządzenia do zabawy, takie jak wieża wyposażona w zjazd linowy. Następna strefa będzie miała charakter wypoczynkowo-edukacyjny. Zostaną tam umieszczone m.in. kostki edukacyjne, domki dla owadów oraz tablice informujące o lokalnej przyrodzie.

Najważniejszą część stanowić będzie strefa sportowa, gdzie głównym elementem ma być boisko do piłki nożnej. Dodatkowo, park zostanie wyposażony w lampy zasilane energią słoneczną, ławki oraz drewniane siedziska i stojaki na rowery. Przewiduje się, że na terenie parku zostanie posadzonych blisko 300 roślin.

Prace mają zostać zakończone jesienią bieżącego roku, a nowy teren rekreacyjny przy ulicy Karola Wojtyły będzie gotowy do użytku mieszkańców osiedla Biała.