XXII edycja Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha – największego wydarzenia religijnego w Europie – odbędzie się 30 maja w Rzeszowie

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, najważniejsze wydarzenie muzyczne o charakterze religijnym na kontynencie europejskim, zagości ponownie w Rzeszowie. Ta coroczna uroczystość, której data zawsze przypada na Boże Ciało, odbędzie się 30 maja w malowniczym Parku Sybiraków.

Przyciągający rzesze wiernych, koncert religijny każdego roku przyciąga kilkadziesiąt tysięcy ludzi do Parku Sybiraków. Wirtualna publika, oglądająca transmisję przez internet, jest nawet kilkukrotnie większa. Na scenie podczas tego unikalnego wydarzenia występuje ponad 200 artystów z różnych regionów Polski, którzy poprzez śpiew i grę na instrumentach składają hołd swojej wierzeniom.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha ma długą historię. Pierwsze jego edycje odbyły się 19 czerwca 2003 roku. Od tamtego czasu stał się miejscem wspólnej modlitwy wyrażanej przez muzykę, taniec i radość. Znaczący krok naprzód nastąpił w 2011 roku, kiedy to po raz pierwszy wydarzenie zostało udostępnione w internecie za pomocą transmisji na żywo.