Wielofunkcyjny park kieszonkowy na osiedlu Biała o powierzchni ponad 20 arów ze strefami dla dzieci i sportowców

Na osiedlu Biała, znanym również jako os. Biała, planowane jest stworzenie parku kieszonkowego o powierzchni przekraczającej 20 arów. Wśród różnorodnych elementów tego parku, jednym z nich ma być specjalnie wyznaczone boisko do piłki nożnej.

Park ten ma powstać w okolicy ulicy imienia Karola Wojtyły. Odpowiedzialną za jego budowę firmą jest OBO Polska mająca swoją siedzibę w Rzeszowie. Szacowany koszt realizacji tego zadania wynosi nieco mniej niż 690 tysięcy złotych.

Przestrzeń parku będzie podzielona na kilka stref. Pierwsza z nich zostanie zaplanowana z myślą o najmłodszych użytkownikach parku, gdzie znajdą się różnego rodzaju urządzenia do zabawy, takie jak wieża ze zjazdem linowym. Druga strefa ma charakter edukacyjno-wypoczynkowy – tam można będzie znaleźć kostki edukacyjne, domki dla owadów oraz tablice informacyjne dotyczące przyrody. Trzecia część to strefa sportowa, gdzie główną atrakcją ma być boisko do piłki nożnej.

Oprócz powyższych elementów, w parku zostaną również zainstalowane lampy solarnych, ławki oraz drewniane siedziska. Dodatkowo, zaplanowano postawienie stojaków na rowery. W ramach prac zielonych, planowane jest posadzenie prawie 300 roślin. Oczekiwany termin ukończenia prac i oddania parku do użytku publicznego przypada na jesień bieżącego roku.