Zakładanie ogrodu motyli na bulwarach Rzeszowa – zaplanowane zakończenie prac do końca czerwca

W mieście Rzeszów, na jego malowniczych bulwarach, pojawi się niebawem ogród dedykowany motylom. Urząd miasta, który odpowiedzialny jest za ten projekt, przewiduje, że prace związane z jego budową zostaną zakończone nie później niż pod koniec czerwca.

Artur Gernand, pracownik kancelarii prezydenta miasta Rzeszowa, podał informacje na temat planowanego ogrodu. Jego lokalizacja zostanie wyznaczona na działkach znajdujących się obok trzmielowiska i w pobliżu zjazdu z kładki łączącej bulwary i osiedle Nowe Miasto. Ogród będzie pełen roślin przykuwających uwagę motyli, takich jak astry, budleje, jeżówki, kocanki, szałwie czy lawendy. Dodatkowo, na terenie ogrodu zostaną umieszczone specjalne domy dla motyli – to wszystko ujawnił Artur Gernand.

Ogród motyli ma być całkowicie gotowy przed końcem czerwca. Właściwości miasta już zawarły umowę na realizację tego zadania z krakowską firmą MarkFlor. Warto zauważyć, że ta sama firma ma za zadanie stworzyć łąkę pełną krokusów. Cebulki tych kwiatów zostaną zasadzone w zieleńcu znajdującym się przy Placu Cichociemnych, czyli w samym sercu Rzeszowa.

Całość finansowania zarówno ogrodu motyli jak i łąki krokusowej pochodzi z „Zielonego Funduszu dla Rzeszowa”, do którego wpłaciła środki spółka InPost – dokładnie 96 tysięcy złotych.