Texom Stal Rzeszów przegrywa z PSŻ Poznań podczas 6. kolejki Metalkas 2 Ekstraligi

Podczas dzisiejszych wyjazdowych zawodów żużlowych, które odbyły się w ramach 6. kolejkę Metalkas 2 ekstraligi, żużlowcy z Texom Stal Rzeszów musieli uznać wyższość rywali z PSŻ-etem Poznań. Spotkanie zakończyło się minimalną przewagą drużyny gospodarzy, która pokonała gości z Rzeszowa wynikiem 45:44.

Początkowo to zawodnicy z Rzeszowa prowadzili w meczu, dzięki dobrym występom Jespera Knudsena i Marcina Nowaka. W biegu numer 14 pokonali oni nawet dwa razy Matiasa Nielsena i Kacpra Grzelaka, co zaowocowało prowadzeniem na korzyść gości 42:41. Jednak decydująca okazała się ostatnia gonitwa, w której błyszczał Ryan Douglas. Zawodnik ten po raz trzeci pokonał Nickiego Pedersena reprezentującego barwy drużyny gości. Szczęście dla gospodarzy dopełnił jednak Łoktajew, który zdobył brakujący punkt na początku pierwszego wirażu.

Podsumowując, PSŻ Poznań pokonał drużynę Texom Stal 45:44. Zasłużonymi punktami dla drużyny gości mogą pochwalić się Knudsen, Pedersen i Thorrsell, którzy zdobyli odpowiednio 11 oraz 10 punktów plus jeden bonusowy. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Douglas, który zdobył aż 14 punktów.

W innych rozgrywkach dnia, Polonia Bydgoszcz pokonała ROW Rybnik wynikiem aż 61:29. Po tych spotkaniach na czele tabeli plasują się Polonia i ROW, które mają po 10 punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Cellfast Wilki Krosno z dorobkiem 8 punktów, a Texom Stal zajmuje szóstą pozycję z 4 punktami.