Rzeszowska Drabinianka zyska nowy żłobek z zielonym dziedzińcem

Na Rzeszowskim osiedlu Drabinianka, w trakcie jest budowa nowego żłobka. To miejsce będzie nie tylko bezpiecznym przystankiem dla dzieci, ale również oazą zieleni, dzięki dziedzińcowi na terenie placówki. Łącznie, nowa instytucja będzie w stanie pomieścić 90 maluchów. Urząd miasta Rzeszów przewiduje, że działalność rozpocznie się jesienią następnego roku.

Planowany żłobek zostanie ulokowany przy ulicy Jachowicza. Swoim sąsiedztwem cieszyć się będzie szkoła i przedszkole, które oddano do użytku dwa lata wcześniej. Koszt całkowity tego przedsięwzięcia wynosi niemal 15 milionów złotych. Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, podkreślił, że połowa tej kwoty została pozyskana dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+.

Prace budowlane prowadzi firma AJ Profibud. Po ukończeniu prac nad fundamentami oraz przyłączami wodnymi, prace koncentrują się obecnie na wznoszeniu ścian. Urzędnicy z ratusza zapewniają, że prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

Żłobek na osiedlu Drabinianka funkcjonować będzie w budynku parterowym, o powierzchni przekraczającej 1800 metrów kwadratowych. Wewnątrz obiektu zaplanowany jest zielony dziedziniec o powierzchni 235 metrów kwadratowych. Dla maluchów przewidziano także plac zabaw oraz ogród warzywny. Projekt obejmuje również miejsca parkingowe oraz budowę zbiornika retencyjnego.