Bezpłatne konsultacje psychologiczne i wsparcie interwencyjne – inwestycja Rzeszowa w dobrobyt obywateli

Miasto Rzeszów wyasygnowało niemal 90 tysięcy złotych na realizację projektu mającego na celu dostarczenie indywidualnych konsultacji psychologicznych oraz interwencyjnego wsparcia dla swoich mieszkańców. Wszystkie oferowane usługi są kompletnie bezpłatne.

Darmową pomoc psychologiczną dla rzeszowian umożliwia projekt o nazwie „Wsparcie na wyciągnięcie ręki”. Jak informuje Beata Sander z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, projekt ten jest realizowany przez miasto Rzeszów i będzie aktywny do końca bieżącego roku, czyli do 31 grudnia.

Za udzielanie profesjonalnej pomocy psychologicznej odpowiedzialna jest Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL. Ta instytucja zapewnia indywidualne konsultacje psychologiczne i/lub psychoterapeutyczne dla dzieci oraz ich rodziców, uczęszczających do placówek edukacyjnych na terenie Rzeszowa.

Projekt przewiduje również świadczenie wsparcia interwencyjnego dla osób, które ostatnio doświadczyły traumy lub znalazły się w krytycznym punkcie swojego życia, który wymaga natychmiastowej interwencji.