Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Skokach do Wody odbędą się w Polsce

Do publicznej wiadomości przekazano, że Polska będzie gospodarzem tegorocznych juniorskich mistrzostw Europy w skokach do wody. Informacje te zostały potwierdzone przez Europejską Federację Pływacką (European Aquatics). Rzeszów, miasto położone na południu kraju, zaszczytne miejsce organizacji tak ważnego wydarzenia sportowego, które odbędzie się na obiekcie sportowym znajdującym się przy ulicy Matuszczaka. To tam wcześniej miały miejsce Igrzyska Europejskie.

Ta emocjonująca rywalizacja młodych sportowców odbędzie się między 8 a 14 lipca, czyli tuż po zakończeniu innej prestiżowej imprezy – mistrzostw Europy juniorów w pływaniu, które odbędą się w Wilnie od 2 do 7 lipca.

Otylia Jędrzejczak, prezes Polskiego Związku Pływackiego, podkreśliła znaczenie współpracy z miastem Rzeszów i zaakcentowała, że obiekt przy ul. Matuszczaka jest obecnie najlepszym miejscem do skoków do wody w Europie, idealnym zarówno dla treningów jak i oficjalnych rozgrywek. Dodała również, że strategia rozwoju skoków do wody opracowana przez Komitet Techniczny i zatrudnienie Borysa Rozenberga jako trenera dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki potwierdzają ciągły rozwój tej dyscypliny. Otrzymanie prawa organizacji mistrzostw Europy juniorów jest nie tylko zaszczytem, ale także wyzwaniem, któremu Polski Związek Pływacki jest gotowy sprostać.

Jędrzejczak wyraziła również swoje przekonanie o silnej współpracy z European Aquatics i że te mistrzostwa znacznie przyczynią się do promocji skoków do wody oraz samego obiektu w Rzeszowie. Przed wszystkim jednak, mistrzyni olimpijska z Aten wierzy, że takie wydarzenie znacząco wpłynie na rozwój tej dyscypliny sportowej w Polsce. Podkreśliła to podczas spotkania z Przewodniczącym Komitetu Skoków do Wody Grzegorzem Lesiakiem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotrem Borysem, Wiceprezydent Rzeszowa Krystyną Stachowską oraz dyrektorem ROSiR Adrianem Rudawskim.